با ما همراه باشید

خانه و دکوراسیون

جزیره آشپزخانه مدرن ؛ نمایش 15 مدل جزیره آشپزخانه زیبا و متفاوت

همانطور که می دانید آشپزخانه، قلب تپنده هر خانه است. در این مطلب پانزده مدل جزیره آشپزخانه زیبا و متفاوت با سبک های مختلف و مدرن را به شما نشان خواهیم داد. جزیره آشپزخانه امروزه در طراحی دکوراسیون منازل آشپزخانه نقش بسیار مهمی دارد و چیدمان مناسب آن علاوه بر زیبایی موجب سهولت و کارایی هر چه بیشتر طراحی می شود

منتشر شده

در

جزیره آشپزخانه

همانطور که می دانید آشپزخانه، قلب تپنده هر خانه است. در این مطلب پانزده مدل جزیره آشپزخانه زیبا و متفاوت با سبک های مختلف و مدرن را به شما نشان خواهیم داد.

جزیره آشپزخانه

امروزه در طراحی دکوراسیون منازل آشپزخانه نقش بسیار مهمی دارد و چیدمان مناسب آن علاوه بر زیبایی موجب سهولت و کارایی هر چه بیشتر طراحی می شود و از آن جایی که برخی از قوانین طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه موجب می شود که عناصر اصلی آشپزخانه مانند اجاق گاز ،یخچال و سینک که سه رکن اصلی آشپزخانه هستند هنگام چیدمان در سه راس مثلثی قرار گیرند و به زبانی دیگر هر دو رکن در یک ضلع قرار نگیرند.

از طرفی آشپزخانه های مدرن گوشه ای از پذیرایی و سالن قرار گرفته اند و معمولا دو دیوار یا سه دیوار بیشتر ندارند به همین خاطر مفهومی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه به وجود آمد به اسم جزیره آشپزخانه که هم مشخص کننده مرز و حدود آشپزخانه می تواند باشد و هم می تواند محل قرار گرفتن سینک یا اجاق گاز باشد. و یا برخی از آن به عنوان میز کار و میز صبحانه خوری نیز استفاده می کنند و علاوه بر همه ی این ها موجب به وجود آمدن طراحی متفاوت و تنوع زیبا در آشپزخانه می شود. در اینجا ما برای شما 15 تصویر از جزیره های آشپزخانه آورده ایم تا شما با دیدن آن ها مناسب با فضای خانه و آشپزخانه و سلیقه ی شخصیتان ایده بگیرید. آشپزخانه قلب تپنده ی خانه ی شماست و زیبایی آن تاثیر بسیاری در زیبایی منزل و روحیه اعضای خانواده مخصوصا بانوی خانه دارد.

1.طراحی آشپزخانه به صورت گرد و قرار دادن سینک در جزیره آشپزخانه . و قرار دادن جزیره به عنوان عنصر مرکزی. نزدیکی آن به فر و ماکروفر برای انتقال راحت ظرف کیک و غذا به داخل آن ها.

2.طراحی خاص بی نظم و متفاوت مناسب با حال و هوای ساختمان ویلایی و استفاده از متریال چوب .طراحی کشو ها در زیر جزیره و قرار دادن سینک بر روی آن مقابل طبیعت .چرا که لمس آب به عنوان عنصر حیات و نگاه کردن به طبیعت احساس بسیار خوبی خواهد داشت.

3.استفاده از جزیره به عنوان میز کار و کابینت در عنصر میانی. نورپردازی زیبا. استفاده از رنگ تیره و روشن در کنار هم.

4.این جزیره را در هرکجای خانه قرار دهیم حتی در حیاط خودش به تنهایی آشپزخانه کامل ،مدرن و شیک خواهد بود و موجب فضاسازی شده است. طراح در آن  با تغییر در رنگ و ارتفاع سطوح موجب تنوع در عین هماهنگی و تناسب شده است. برای اجاق گاز نیز از هود سقفی استفاده شده.

5.ترکیب سبک مدرن و کلاسیک.عدم تقارن در چیدمان سینک. البته سینک اصلی معمولا روبه پنجره قرار داده می شود که در این مدل هم رعایت شده. استفاده به عنوان میز غذاخوری،میز کار و کابینت به صورت هم زمان.

6.استفاده از جزیره به عنوان مشخص کننده حدود آشپزخانه . خوبی این چیدمان در این است که با توجه به نیاز ما می تواند آشپزخانه بزرگ و یا کوچک شود . در خانه ی ایرانی این موضوع پررنگ تر به نظر می رسد.

7.استفاده از متریال سنگ و چوب در کنار یکدیگر.طراحی شکل جزیره مناسب با ساختار کلی آشپزخانه.

8.مدل دیگری از جزیره. استفاده زیبا از رنگ آبی در عناصر کلی و جرئی.

9.پررنگ کردن نقش جزیره با تفاوت در رنگ متریال آن و استفاده از جزیره به عنوان حجاب و پوشش دهنده ای برای سینک مرکزی.

10.طراحی جالب و منحصر به فرد جزیره. و استفاده از عنصر جزیره به شکل کره در میان عناصر کاملا خطی.

11.استفاده از هود و نورپردازی در کنار هم به صورت یکپارچه و سقفی.

12.شیک، ساده ،مدرن و کم جا در عین حال بسیارجادار.

13.جزیره به عنوان میز بار با نورپردازی زیبا.

14.استفاده از جزیره برای قرار دادن فر. طراحی راحت برای میز غذاخوری به صورت یکپارچه در جزیره.

15.فضاسازی با تغییر شکل و ارتفاع. به وجود آورنده ی نمونه جزیره ی متفاوت.

خانه و دکوراسیون

کابینت ام دی اف ؛مدل کابینت های ام دی اف با طراحی شیک و کاربردی

منتشر شده

در

کابینت ام دی اف

کابینت ها از انواع تجهیزاتی هستند که می توانند به دکوراسیون داخلی آشپزخانه چهره ای جذاب و متفاوت ببخشند. امروزه کابینت ها در انواع جنس و رنگ های مختلف ساخته می شوند که در میان این طرح های متنوع مدل کابینت ام دی اف توانسته است توجه افراد زیادی را به سوی خود جلب کند.

(بیشتر…)

ادامه مطلب

خانه و دکوراسیون

دکوراسیون اتاق خواب ؛ ایده های کاربردی برای چیدمان اتاق خواب کوچک

منتشر شده

در

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب امروزه  برای تمامی افراد بسیار قابل توجه است ،از طراحی دکوراسیون نشیمن گرفته تا سایر بخش های خانه، همه و همه نیاز به دقت و زمان زیادی دارند که بتوانند نتیجه خوبی به جا بگذارند. در این میان اما شاید وقتی به دکوراسیون اتاق خواب می رسیم آنقدری که باید برایش انرژی و دقت صرف نمی کنیم. این در صورتی است که ما یک سوم از زندگی خود را در اتاق خواب و در خواب به سر می بریم؛ بنابراین در طراحی دکوراسیون اتاق خواب باید نهایت دقت و ریزبینی را به خرج داد تا بتوان به بهترین نتیجه و البته خواب راحت رسید.

(بیشتر…)

ادامه مطلب

خانه و دکوراسیون

معماری داخلی ؛ رشته ی معماری داخلی در دانشگاه

منتشر شده

در

معماری داخلی، طراحی فضایی است که توسط مرزهای ساختمانی ،ساخته شده .معماری داخلی هنر و علم طراحی بناکردن قسمت داخلی ساختمان است .در حالی که معماران سعی در ساخت طراحی کل ساختمان دارند که مرتبط با مسائل سازه‌ای و نقشه است معماران داخلی هدف استفاده و قابل سکونت کردن مکان را طبق معیارهای انسانی دارند.معماری داخلی، توصیف درونی ساختمان و مرتبط با کیفیت‌های فیزیکی است.معماری داخلی یک سبک یا روش طراحی است که به ساخت درون ساختمان می‌پردازد. (بیشتر…)

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها