با ما همراه باشید

آموزش نرم افزار

ورود به اینستاگرام از طریق مرورگر اینترنت گوگل کروم

ورود به اینستاگرام از طریق مرورگرهای اینترنتی سخت نیست و بسیاری از کاربران اینستاگرام می توانند به راحتی از طریق مرورگرهایی همچون کروم و فایرفاکس وارد آن شده و از این پیام رسان جهانی استفاده کنند.

منتشر شده

در

ورود به اینستاگرام از طریق مرورگر اینترنت (کروم و فایرفاکس)
ورود به اینستاگرام با مرورگر اینترنت گوگل کروم

ورود به اینستاگرام از طریق مرورگرهای اینترنتی سخت نیست و بسیاری از کاربران اینستاگرام می توانند به راحتی از طریق مرورگرهایی همچون کروم و فایرفاکس وارد آن شده و از این پیام رسان جهانی استفاده کنند.

گوگل کروم و اینستاگرام چند ماه اخیر باهم هماهنگ شده اند و اینستاگرام اخیرا در مسیر کمپانی مادرش فیسبوک گام گذاشته و قصد آن کرده تا سرویس خود را از حالت اپلیکیشن محور خارج کرده و مصرف دیتای بسیار بالای آن را کاهش بدهد و از طرفی کاربران بتوانند برای ورود به اینستاگرام دردسر کمتری داشته باشند.

در همین مسیر و طبق قراردادی که بین شرکت های مربوطه بسته شده  پلتفرم مورد بحث از این پس به کاربران موبایل اجازه می دهد که با ورود به وبسایت instagram.com، بدون نیاز به دانلود اینستاگرام  وارد حساب کاربری خود شده و در آن پست بگذارند.

نسخه اپلیکیشن اینستاگرام از نظر استفاده حجمی اینترنتی، یکی از برنامه های بسیار پر مصرف بوده و نیاز به اینترنت های پر سرعت دارد. در حال حاضر در کشورهای جهان سوم هنوز هم سرعت اینترنت در شهرهای مختلفی و یا حتی روستاها و دهکده ها به گونه ای نیست که هر فردی بتواند به راحتی از اینستاگرام استفاده کند. برای ورود به اینستاگرام حتی باید ساعت ها منتظر بماند. اگر به خاطر داشته باشید، اینستاگرام در راستای همین هدف چندی پیش امکان دسترسی آفلاین به قابلیت های اپلیکیشن را برای کاربران پلتفرم اندروید فراهم کرد.

بازدیدکنندگان از وبسایت اینستاگرام در موبایل می توانند برای ورود به اینستاگرام وارد حساب کاربری خود شده و محتوای فیدها و پروفایل ها را تماشا کنند. همچنین امکان جستجو در میان پست ها و دسترسی به بخش اکسپلور (البته کمی محدودتر از اپلیکیشن اصلی) هم وجود دارد.

ورود به اینستاگرام با کروم

شرکت فیسبوک همواره در صدد بوده تا بنواند کاربران بیشتری را به خود جذب کند و در این راستا اقداماتی را انجام داده تا کاربران خود و اپلیکیشن اینستاگرام را به بیش از 1 میلیارد نفر برساند. ییکی از راهکارهای مورد استفاده این شرکت، شامل Facebook Lite و Messenger Lite می شوند. بنابراین اینستاگرام با اقدام اخیر خود می تواند کاربران بیشتری را به خود جذب کرده و ورود به برنامه را راحت تر کند.

بسیاری از کاربران هستند که کیفیت برای شان حرف اول را می زند و از دوربین های dSLR برای عکس برداری استفاده می کنند. اما از آنجایی که امکانی برای انتشار تصاویر از طریق کامپیوتر روی اینستاگرام وجود نداشت، کاربران مجبور بودند ابتدا عکس های خود را به کامپیوتر انتقال دهند و سپس از طریق دراپ باکس یا ایمیل، آن ها را به موبایل خود منتقل کنند.

خوشبختانه اضافه شدن ویژگی ورود به اینستاگرام به این سبک کار این دسته از افراد را بسیار راحت تر از گذشته می کند و زمان بیشتری برای شان می خرد. اما اگر سری به وبسایت حال حاضر اینستاگرام بزنید، می بینید که هیچ گزینه ای برای انتشار پست وجود ندارد. گفتنی است که راز پست گذاشتن از طریق مرورگرها، در تنظیمات ساختاری صفحات پنهان شده است.

برای دستیابی به امکان انتشار پست از طریق مرورگر، باید برای تبدیل فرم صفحه وبسایت اینستاگرام از حالت دسکتاپ به موبایلی، راهی پیدا کنید. البته دسترسی به این ویژگی نیز پیچیده نیست و خیلی راحت با چند کلیک ساده می توانید فرم صفحات وب را به حالت موبایلی تغییر دهید.

ورود به اینستاگرام از طریق مرورگر اینترنت (کروم و فایرفاکس)

نحوه انتشار پست اینستاگرام از طریق گوگل کروم

برای ورود به اینستاگرام و انتشار پست از طریق کروم وارد وبسایت اینستاگرام شوید. سپس روی صفحه کلیک راست کنید و از میان امکانات موجود، «Inspect» را انتخاب نمایید. با کلیک رو گزینه «Inspect»، ادیتوری در کنار صفحه برای تان نمایش داده می شود. اگر خوب دقت کنید، در سمت چپ نوار بالای ادیتور، آیکونی را مشاهده می کنید که شباهت بسیاری به یک تبلت و یک تلفن همراه دارد.

اگر روی آن کلیک کنید، صفحه به فرم موبایلی تغییر شکل پیدا می کند. با تغییر حالت صفحه وبسایت اینستاگرام به قالب موبایلی، ویژگی هایی هم به آن اضافه می شود که از میان آن ها می توان به اضافه شدن آیکن دوربین در پایین صفحه اشاره کرد.

روی آن کلیک کنید تا صفحه ای جهت اضافه کردن عکس مورد نظر برای تان روی صفحه ظاهر شود. عکس منتخب خود را انتخاب کنید و کمی تغییرات در آن ایجاد کنید. در پایان هم می توانید متنی برای عکس خود بنویسید و با کلیک روی گزینه «Share» آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین ها