با ما همراه باشید

آشپزی

معروفترین غذاهای ایرانی در جهان

منتشر شده

در

غذاهای ایرانی

غذاهای ایرانی مجموعه غذاهای سنتی و محلی هستند که در شهرهای مختلف کشور هار فصل ایران پخته می شوند. مردم عزیز کشور ایران در هر کجای این مرز که زندگی می کنند فرهنگ ها، لباس ها و غذاهای متفاوتی دارند. اما برخی از این غذاها نه تنها در کشور میان بسیاری از اقوام رایج شده است بلکه در میان خارجی ها نیز معروف هستند و از آن ها با نام غذاهای ایرانی یاد می کنند.

برای مثال اگر از شما بپرسند که کدام غذای ایتالیایی را بیشتر می شناسید شما پاستا و پیتزا و لازانیا را نام می برید. در همین راستا غذاهای ایرانی معروف که در جهان به شهرت رسیده اند، بیشتر غذاهای سنتی و لذیذی هستند که در سطح کشور نیز تمامی طوایف به پخت آن ها می پردازند. در این مقاله به معروفترین غذاهای ایرانی از نظر خارجی ها می پردازیم.

خارجی ها کدام غذاهای ایرانی را بیشتر میشناسند؟

چلوکباب

غذاهای ایرانی

معروفترین غذای ایرانی در میان خارجیان چلوکباب است که توریست ها نیز به آن علاقه ی بسیاری دارند. در ایران کباب های گوناگونی پخته می شود. کباب کوبیده در میان انواع کباب ها به مهارت آشپزی بیشتری برای پخت احتیاج دارد. معمولا چلوکباب شامل کباب گوشت، برنج و زعفران، گوجه کبابی می شود. گاهی در کنار آن فلفل کباب شده نیز قرار می دهند . سبزی خوردن ، لیمو ترش و دوغ نیز در کنار این غذای لذیذ سرو می شود.

خوراک کباب هم طرفداران زیادی دارد که به جای نان کباب با نان خورده می شود. در این صورت بهتر است که نان سنگک و ماست موسیر دار هم در کنار کباب باشد.

 

قرمه سبزی

غذاهای ایرانی

قرمه سبزی نیز از جمله غذاهای معروف ایرانی است که به مهارت زیادی در پختن نیاز دارد. قرمه سبزی نوعی خورش است که معمولا در کنار برنج سرو می باشد. در این غذای لذیذ سبزی های مخصوص ایرانی، گوشت، لوبیا و لیمو عمانی به همراه پیاز و ادویجات وجود دارد. که می توان گفت تمامی گروه های غذایی هرم غذایی در این خورش خوشمزه حضور دارند. بنابراین این غذای عالی و کامل تا وقتی که خیلی چرب پخته نشود غذای بسیار سالمی است. اما متاسفانه لذت خوردن قرمه سبزی چرب و جا افتاده چیز دیگری است.

 

فسنجون

غذاهای ایرانی

این غذای صددر صد ایرانی بسیار لذیذ غذایی تشریفاتی بوده که بسیار معروف و محبوب است. فسنجون نیز نسبت به دیگر غذاهای ایرانی از پخت پیچیده ای برخوردار است و برای پخت یک فسنجون عالی و جاافتاده باید تکنیک های زیادی بلد باشیم. در این غذا گردوی آسیاب شده می ریزند و روغن این غذا از گردو است.

فسنجون با توجه به سلیقه ی هر خانواده به صورت ترش ، شیرین و ملس پخته می شود. رب انار به کار رفته در این غذا به همراه گردو طعم بسیار عالی را به وجود می آورد.

دیزی

دیزی

آبگوشت و یا دیزی از قدیمی ترین و اصیل ترین غذاهای ایرانی است. این غذای کامل و خوشمزه نیز دارای خواص سلامتی زیادیبوده و در این غذا گوشت و حبوبات در کنار یکدیگر وجود دارند. بنابراین ابگوشت منبع غنی از پروتئین گیاهی و حیوانی در کنار یکدیگر است. نام دیگر ابگوشت دیزی است و در برخی از شهرهای ایران دیزی های معروف تری سرو می شود.

در ایران خیلی برای میهمانی ها دیزی نمیی پزند. اما در رستوران های سنتی سرو شده و طرفداران خود را دارد.

زرشک پلو

غذاهای ایرانی

ترکیب زرشک، پلو و زعفران علاوه بر زیبایی ظاهری ، طعم و عطر بسیار خوبی هم دارد. معمولا این پلوی خوشمزه را در ایران با مرغ سرو می کنند و به آن زرشک پلو با مرغ می گویند. زرشک پلو از جمله غذاهای ایرانی است که در سطح جهانی شهرت دارد.

پس از این غذاهای ایرانی دیگر غذاها نیز با مرتبه ی پایین تری در میان خارجی ها شناخته شده هستند. غذاهایی مانند آلبالو پلو، باغالی پلو، لوبیا پلو، ته چین، دلمه، کوفته تبریزی، قیمه و آش رشته. این غذاها هم در میان لیست غذاهای معروف و خوشمزه ایرانی قرار دارند اما شهرت آن ها به اندازه ی غذاهایی که در ابتدای این مطلب معرفی شدند نیست.

منبع: foodrepublic.com

 

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین ها