با ما همراه باشید

خانه و دکوراسیون

دکوراسیون اتاق خواب ؛ ایده های کاربردی برای چیدمان اتاق خواب کوچک

منتشر شده

در

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب امروزه  برای تمامی افراد بسیار قابل توجه است ،از طراحی دکوراسیون نشیمن گرفته تا سایر بخش های خانه، همه و همه نیاز به دقت و زمان زیادی دارند که بتوانند نتیجه خوبی به جا بگذارند. در این میان اما شاید وقتی به دکوراسیون اتاق خواب می رسیم آنقدری که باید برایش انرژی و دقت صرف نمی کنیم. این در صورتی است که ما یک سوم از زندگی خود را در اتاق خواب و در خواب به سر می بریم؛ بنابراین در طراحی دکوراسیون اتاق خواب باید نهایت دقت و ریزبینی را به خرج داد تا بتوان به بهترین نتیجه و البته خواب راحت رسید.

مسلما هر یک از فضاهای خانه با دیگری تفاوت دارد، البته شاید در ظاهر همگی یک شکل باشند اما تفاوت در ماهیتشان است. احساس حاکم بر اتاق خواب شما نباید شبیه هیچ یک از فضاهای دیگر باشد، چون اتاق خصوصی ترین فضا و یا بهتر بگویم خلوتگاه دنج شماست. فرار از یک روز پرتنش و رسیدن به آرامش باید یک اتفاق معمولی در اتاق خواب باشد. اما آیا یک اتاق خواب کوچک هم می تواند زمینه را برای رسیدن به این آرامش فراهم کند؟ پاسخ من به این سوال مثبت است! اتاق خواب کوچک شما می تواند با کمک تنها چند ایده آسان و ساده به اتاقی رویایی تبدیل شود. شناخت باید و نبایدهای چیدمان، وسعت و آرامش بیش تر را به اتاق کوچک شما خواهد آورد.

6 ترفند مهم برای دکوراسیون اتاق خواب

1_ ایجاد یک نقطه کانونی برای دکوراسیون اتاق خواب

با استفاده از یک اثر هنری شاخص و فوق العاده و نصب آن بالای تخت خود،چشم ها را از قست های دیگر اتاق به سمت تخت خوابتان جذب کنید. اگر تخت خواب جذابی ندارید و به جای آن میز توالت به نظرتان زیبا و خاص می آید و علاقه مندید در جایگاه نقطه کانونی قرار بگیرد، یک گلدان رنگی زینتی را روی آن قرار دهید تا نظرها را به آن سمت بکشاند. در دکوراسیون اتاق خواب خود ایجاد جذابیت و گیرایی کنید تا کوچکی اتاق خوابتان به چشم نیاید. این نقطه کانونی می تواند خیلی ساده ایجاد شود.(مثلا رنگ آمیزی خاص یک دیوار و یا حتی آینه و قاب عکسی در بالای تخت)

دکوراسیون اتاق خواب

(استفاده از قاب عکس بالا سر تخت خواب)

دکوراسیون اتاق خواب

(استفاده از آیینه بالا سر تخت خواب)

دکوراسیون اتاق خواب

(رنگ آمیزی متفاوت و یا کاغذ دیواری خاص بالا سر تخت خواب)

2_انتخاب وسایل متناسب با مقیاس اتاق خواب

استفاده از مبلمان و وسایل بزرگ در دکوراسیون اتاق خواب باعث میشود اتاق کوچکتر بنظر برسد. اندازه وسایل را متناسب با مقیاس اتاق انتخاب کرده و از انواعی که اندازه کوچک تر دارند استفاده نمایید. همچنین تا حد امکان وسایلی را بخرید که چند منظوره بوده و هم زمان بتوان از آن استفاده های گوناگون کرد. این که شما از یک وسیله بتوانید چند استفاده مختلف داشته باشید در هزینه و فضای اتاق خواب صرفه جویی خواهید کرد.

دکوراسیون اتاق خواب

(بکارگیری وسایل چندمنظوره در دکوراسیون اتاق خواب)

دکوراسیون اتاق خواب

(بکارگیری وسایل چندمنظوره در دکوراسیون اتاق خواب)

دکوراسیون اتاق خواب

(بکارگیری وسایل چندمنظوره در دکوراسیون اتاق خواب)

3_ حذف هر گونه شلوغی در اتاق خواب

از قرار دادن لوازم بلا استفاده در چیدمان اتاق خواب خود پرهیزکنید ..هر چه تعداد وسایل موجود در اتاق خواب بیش تر باشد فضا تنگ تر به نظر می رسد. فضا را از هرگونه وسیله کم مصرف و بی استفاده خالی و آن را خلوت کنید. در این صورت هنگام ورود به اتاق چشمان شما به آسانی می تواند اتاق را برانداز کند و در نتیجه اتاق بازتر و وسیع تر به نظر می رسد. حتی اگر میز پاتختی و یا هر میز دیگری در اتاق خود دارید سعی کنید همیشه روی آن را خلوت نگه داشته و وسایل را در کمد ها جای دهید.

دکوراسیون اتاق خواب

(سادگی دردکوراسیون اتاق خواب )

دکوراسیون اتاق خواب

(سادگی دردکوراسیون اتاق خواب )

دکوراسیون اتاق خواب

(سادگی دردکوراسیون اتاق خواب )

4_ وسایل کمجا برای اتاق خواب کوچک

برای چیدمان دکوراسیون اتاق خواب پیش از خرید به اندازه گیری فضای مفید و قابل استفاده دیوارها بپردازید. بیش تر به دنبال وسایل و مبلمان با خطوط صاف و مستقیم باشید. وسایل با خطوط منحنی برای فضاهای کوچک مناسب نیستند. تا جایی که می شود از وسایلی استفاده کنید که بتوانید آن ها را بر دیوارها نصب کنید. البته نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کرد از نظر ساده بودن شکل و فرم وسایل است. به این معنا که وسایل با فرم های پیچیده و تزیینات زیاد از لحاظ بصری شلوغی زیادی را وارد اتاق خواهند کرد. حتی برای نگهداری لباس ها به جای کمدهای جاگیر می توانید از ریل های دکوراتیو فلزی یا چوبی استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق خواب

(استفاده از تخت تاشو دیواری و میز تحریر کمجا)

دکوراسیون اتاق خواب

(استفاده از کمد های کشویی در زیر تخت و میز تحریر کمجا)

دکوراسیون اتاق خواب

(استفاده از تخت های کشویی برای گسترش فضا)

5_ جذابیت های دیداری سقف اتاق

هنگام خوابیدن ناخودآگاه سقف را زیاد نگاه خواهیم کرد،پس میتوان گفت بسیار مورد توجه خواهد بود. در واقع می توان گفت در سال های اخیر، دکوراسیون سقف در اتاق خواب به کاری محبوب تبدیل شده است. در حقیقت این کار می تواند یک بعد پنجم را به اتاق بیفزاید، که اغلب نادیده گرفته می شود. اگر اتاقی با سقف استاندارد دارید توصیه می کنیم سقف را با رنگی روشن رنگ آمیزی کنید. این کار سبب ایجاد خطای دید شده و اتاق را باز و وسیع نشان می دهد، برعکس سقفی که با رنگ تیره رنگ آمیزی شود اتاق را تنگ و خفه می کند. سقف شما هرچه ساده تر باشد، از شلوغی اتاق جلوگیری می کند. در صورتی که به آویز و لوستر علاقه دارید مدل های ساده و کوتاه آن را انتخاب نمایید.

دکوراسیون اتاق خواب

( استفاده از لوستر های آویزان وسادگی سقف )

دکوراسیون اتاق خواب

(نورپردازی زیبا و آرامش بخش در سقف)

دکوراسیون اتاق خواب

(نورپردازی خطی و استفاده ازلوستر ساده و جذاب)

6_رنگ در  دکوراسیون اتاق خواب کوچک

رنگ در روانشناسی دکوراسیون اتاق خواب بسیار حائز اهمیت است و توجه به آن میتواند احساس بهتری را برای فرد ایجاد کند ،اگر به استفاده از رنگ های تیره برای اتاق خواب کوچک خود علاقه زیادی دارید، برای وسایل جانبی از قبیل کوسن ها، قالیچه ها و ملحفه تخت خواب از رنگ های تیره مورد علاقه خود استفاده کنید و برای رنگ قسمت های اصلی دکوراسیون از قبیل دیوارها و سقف از رنگ روشن استفاده کنید تا فضا باز و وسیع به نظر برسد. تا آن جا که می شود نور طبیعی را به داخل اتاق خواب خود راه دهید زیرا نور طبیعی در بزرگ نمایی فضا بسیار خوب عمل می کند. اگر تم رنگی اصلی اتاق خواب را روشن در نظر بگیرید، برای انتخاب رنگ سایر وسایل با محدودیتی مواجه نخواهید شد و به راحتی می توانید رنگ های تیره تر را با آن ترکیب نمایید.

دکوراسیون اتاق خواب

(دیوار های روشن و استفاده از رنگ تند در لوازم )

دکوراسیون اتاق خواب

(استفاده از رنگ های خنثی در لوازم و عناصر اتاق خواب و ایجاد حس آرامش)

دکوراسیون اتاق خواب

(بکار گیری رنگ آبی ملایم دررنگ آمیزی دیوار ها و لوازم)

 

مجله اینترنتی نوروزانه ارائه‌دهنده‌ی انواع مقالات خانه و دکوراسیون

طراحی ، توسعه و پشتیبانی : گروه نرم افزاری آیدین

 

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه و دکوراسیون

کابینت ام دی اف ؛مدل کابینت های ام دی اف با طراحی شیک و کاربردی

منتشر شده

در

کابینت ام دی اف

کابینت ها از انواع تجهیزاتی هستند که می توانند به دکوراسیون داخلی آشپزخانه چهره ای جذاب و متفاوت ببخشند. امروزه کابینت ها در انواع جنس و رنگ های مختلف ساخته می شوند که در میان این طرح های متنوع مدل کابینت ام دی اف توانسته است توجه افراد زیادی را به سوی خود جلب کند.

(بیشتر…)

ادامه مطلب

خانه و دکوراسیون

معماری داخلی ؛ رشته ی معماری داخلی در دانشگاه

منتشر شده

در

معماری داخلی، طراحی فضایی است که توسط مرزهای ساختمانی ،ساخته شده .معماری داخلی هنر و علم طراحی بناکردن قسمت داخلی ساختمان است .در حالی که معماران سعی در ساخت طراحی کل ساختمان دارند که مرتبط با مسائل سازه‌ای و نقشه است معماران داخلی هدف استفاده و قابل سکونت کردن مکان را طبق معیارهای انسانی دارند.معماری داخلی، توصیف درونی ساختمان و مرتبط با کیفیت‌های فیزیکی است.معماری داخلی یک سبک یا روش طراحی است که به ساخت درون ساختمان می‌پردازد. (بیشتر…)

ادامه مطلب

خانه و دکوراسیون

نمای ساختمان ؛ شگفت انگیزترین نماهای ساختمانی دیده نشده

منتشر شده

در

نمای ساختمان

 نمای ساختمان یکی از اجزای بسیار مهم هر ساختمان و در واقع نمایان گر هویت اصلی آن ساختمان به شمار می رود، در طراحی نمای خارجی به خصوص طراحی نمای ساختمان یک مجتمع مسکونی یکی از اصول اولیه طراحی حفظ محیط داخل از بیرون و همچنین ارتباط موثر فضای بیرونی با محیط داخلی به نحوی کاربردی و مناسب می باشد. (بیشتر…)

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها