با ما همراه باشید

زیبایی

خط چشم به روش آسان و اصولی، تکنیک های ناب آرایشی با ویدئو

منتشر شده

در

خط چشم

خط چشم تاثیر بسیار زیادی در میکاپ و زیبایی شما خواهد شد. بوسیله ی خط چشم می توان فرم چشم ها را تغییر داده و اصلاح نمود. در این مقاله به بررسی تکنیک های ساده برای ترسیم خط چشم زیبا به همراه ویدئوی آموزشی می پردازیم.

چگونه خط چشم زیبا و بی نقص داشته باشیم؟

به طور کلی به خط باریک و ظریفی که در اطراف چشم ها با رنگ تیره کشیده می شود خط چشم می گویند. برای ترسیم خط چشم از مداد چشم، سایه ها و خط چشم های مایع استفاده می شود.

برای ترسیم بی نقص و زیبای خط چشم ، خط چشم های مایع بهترین وسیله هستند. با استفاده از سایه های سنگی و آکوا نیز می توان آرایش های چشم  زیبایی ترسیم نمود. به شکلی که این سایه ها را با اندکی آب مخلوط نموده و به وسیله ی قلموی مخصوص کشیدن خط چشم از آن استفاده نمود. ترسیم خط چشم با استفاده از سایه های سنگی بسیار ساده بوده و می توان از رنگ های مختلف سایه به این شکل استفاده نمود. ماندگاری این خط چشم ها بستگی به نوع و کیفیت سایه مورد استفاده دارد و همچنین این خط چشم ها در بیشتر موارد پخش شده و خاصیت فید شدگی بالایی دارند.

ساده ترین راه کشیدن خط چشم استفاده از خط چشم های آماده می باشد که قلم موی مخصوص را به همراه دارند. این لوازم ارایشی دارای مخزن و برس هستند و با توجه به نوع برس به دو نوع ماژیکی و مویی تقسیم می شوند. خط چشم های ماژیکی برای مبتدیان بسیار مناسب می باشند و در بسیاری از موارد دیده شده که این افراد از خط چشم های ماژیکی استقبال بیشتری دارند. خط چشم های مایع مورد علاقه ی افراد حرفه ای تر هستند و کشیدن خط چشم های ظریف با این مدل آسان تر است. البته در ویدئوی اموزشی که در انتها اورده شده است روش صحیح کشیدن خط چشم باریک با خط  ماژیکی آورده شده است.

 

مراحل صحیح ترسیم خط چشم مخصوص جشن و میهمانی:

اگر قصد دارید برای خود خط چشم بکشید، بهتر است از آینه ی بزرگی استفاده نمایید و دست خود را بر روی میزی تکیه دهید. به این شکل از لرزش دست خود جلوگیری می کنید.

با وجود اینکه عده ای عقیده دارند مدل های مختلفی از خط چشم وجود دارد. اما ما بر این عقیده ایم که با استفاده از تکنیکی که در ادامه گفته می شود و در عکس می بینید بر روی هر نوع چشمی می توان بهترین فرم طبیعی را به وجود آورد.

ابتدا در مرحله ی اول با سر خط چشم ، با چشم کاملا باز خط ظریفی در امتداد خط پایین چشم خود تا جایی بکشید که هم ارتفاع بالاترین نقطه ی چشم شما شود.

سپس چشم خود را نیمه بسته کرده و انتهای خط ترسیم شده را به وسط چشم خود در قسمت رویش مژه ها وصل کنید. این کار در این مرحله از منحنی شدن تیزی انتهای خط چشم شما جلوگیری می کند.

حال چشم خود را بازتر کرده و با چشم باز از گوشه ی چشم خود شروع به کشیدن هلال خطچشم کاملا شبیه به هلال چشم خود با اندکی فاصله نمایید.

حال قسمت های رنگ نشده را پر کنید.

 

خط چشم

 

استفاده از گیره سر مشکی در کشیدن خط چشم :

استفاده از گیره ی مشکی نیز تکنیک جالبی است . با توچه به عکس یک سمت گیره را با خط چشم رنگ کرده و روی ادامه ی چشم قرار می دهیم. در این تکنیک قسمت مهم ماجرا این جا است که تشخیص دهید گیره ی مشکی را در کدام قسمت دنباله ی چشم بگذارید تا با تکنیک چاپ زدن گوشه ی خطچشم شما ایجاد شود.

همان طور که می بینید دو خط در انتهای گیره ی مشکی گوشه ای را ایجاد کرده اند. یکی از این خط ها صاف بوده و دیگری زاویه دار است. هنگام به وجود آوردن گوشه ی خط چشم در انتهای چشم خود حواستان باشد که خط صاف گیره در امتداد خط زیرین چشم شما قرار گیرد. درست مانند مرحله ی دوم آموزش قبلی .

به هر حال این روش به گیره و یک سری کار اضافه نیاز دارد. پیشنهاد ما این است که با تمرین و با استفاده از روش اصولی قبلی آرایش چشم کشیدن را یاد بگیرید.

 

استفاده از چسب در کشیدن خط چشم:

قبل از زدن سایه چشم و بعد از زدن زیر ساز و کانسیلر از چسب استفاده نمایید.در این کار چسب کاغذی بهتر از چسب شیشه ای می باشد. چسب ها را در امتداد خط چشم پایینی چسبانده و مانند تصویر آرایش چشم را تا روی چسب ها ادامه دهید. پس از خشک شدن خط چشم به آرامی چسب ها را بردارید. این بهترین کار برای قرینه شدن سایه و خطچشم شما می باشد.

 

آموزش خط چشم ساده و طبیعی :

هر چقدر خط هلال گوشه ی داخلی چشم شما ظریف تر و نزدیک تر به چشم ترسیم شود ، آرایش شما ساده تر و طبیعی تر می شود. برای این کار می توانید مانند آموزشی که در ویدئو برای شما آورده ایم سر ماژیک خطچشم را آهسته و با ظرافت موازی با شکل طبیعی چشم بگذارید و بردارید. (در فیلم آموزشی این کار آموزش داده شده است.) و یا تکنیک دیگری که خود من استفاده می کنم این است که قلموی خط چشم مویی را روی خط رویش مژه ها می کشم و قسمت کوچکی از قلم مو را اجازه می دهم که روی پلک کشیده شود و بیشتر زخامت خط چشم و مواد روی مژه ها قرار می گیرد و علاوه بر ایجاد خطچشم نازک، مژه ها نیز پرپشت تر می شود.

همچنین می توانید داخل پلک بالایی خود را با سرمه های جامد و مداد چشم رنگ کنید. این کار تاثیر فوق العاده ای در زیبایی چشم های شما خواهد داشت. کیفیت مداد چشم و سرمه در این آرایش بسیار مهم می باشد. چرا که استفاده از مداد چشم بی کیفیت ممکن است موجب آلودگی و عفونت گردد.

 

ویدئوی آموزش ترسیم خط چشم به روش آسان :

 

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین ها