با ما همراه باشید

مشاوره و روانشناسی

بیست ویژگی شوهر خوب ؛ آیا شما شوهر خوبی هستید؟

منتشر شده

در

شوهر خوب

شوهر خوب از نظر خانم های مختلف در جزئیات متفاوت است، اما در کل بسیاری از خانم ها در این 20 مورد با یکدیگر توافق دارند .

شوهر خوب بودن موجب می شود تا شما نسبت به خود احساس خوبی داشته و فرد موثرتری در زندگی شخصی و خانوادگی شوید. بنابراین بهتر است تمامی مردان با این ویژگی ها آشنا شوند.

 

بیست ویژگی یک شوهر خوب و ایده آل

۱. شوهر خوب باید دارای ثبات مالی باشد.

در صورتی که شما از لحاظ مالی موفق نیستید، هرگز موفق نخواهید شد که یک دختر مناسب یا یک کارت اعتباری دریافت کنید. بنابراین، اگر به لحاظ مالی واقعا در وضعیت خوبی قرار ندارید، لطفا رویای ازدواج را از سرتان بیرون کنید!

۲. شوهر خوب باید قابل اتکاء باشد.

انتخاب این موضوع که دختر مورد علاقه‌تان در چه زمینه‌هایی می‌خواهد به شما تکیه کند، کاملا به انتخاب خودش بستگی دارد. ممکن است یک روز بخواهد که شما خرید مایحتاج خانه و مواد غذایی را انجام بدهید و روز دیگر از شما بخواهد که او را با ماشین‌تان به محل کارش برسانید.

۳. شوهر خوب باید رفتاری توام با احترام با همسرش داشته باشد.

این نکته را بدانید که برای زنان کافی نیست که درب را برای او باز کنید یا صندلی را برایش بیرون بکشید تا بنشیند. شما همواره باید در مورد پرداخت صورت‌حساب‌های او نیز هیچ تاخیری نداشته باشید.

۴. شوهر خوب باید یک آشپز خوب باشد.

جالب است بدانید که مهارت‌های آشپزی شما سبب می‌شود که زنان در برابر شما از خود هیچ مقاومتی نشان ندهند. اگر شما چتربازی را بلد هستید و رقیب‌تان غذا پختن بلد است، قطعا شما ۱-۰ به او خواهید باخت.

۵. شوهر خوب هرگز نباید بچه ننه باشد!

این وحشتناک است اما حقیقت دارد که زنان شما را بسیار دوست خواهند داشت اگر که یتیم باشید. اما اگر مامان جان‌تان را داشته باشید، پس باید در رابطه‌تان با همسرتان نهایت دقت را به خرج بدهید. فراموش نکنید همسر و مادر شما هر دو زن هستند، بنابراین هرگز نمی‌توانید دریابید که هر کدام از آنها از شما چه می‌خواهند.

۶. شوهر خوب باید صادق باشد، اما نه بیش از اندازه صادق

اصل مهمی در ازدواج صداقت است. صداقت بهترین سیاست است به شرط این‌که بتوانید گاهی ادای آن را دربیاورید. اساسا شما می‌توانید با یک دختر صادق باشید تا زمانی که می‌دانید او دوست دارد چه چیزی را بشنود، و شما باید آن را با صمیمیت کامل بیان کنید. شاید یک کارگاه آموزشی در این زمینه بتواند شما را کمک کند.

شوهر خوب

۷. شوهر خوب باید زیرک و تیزبین باشد.

اگر می خواهید شوهر خوبی باشید، شما باید در یک میلیاردم ثانیه بدانید که او چه می‌خواهد، بدون که خودش خواسته‌اش را بر زبان آورده باشد. درک‌تان باید به شما بگوید که نوسان خلقی بعدی او نزدیک است.

۸. شوهر خوب باید توانایی معذرت‌خواهی کردن را داشته باشد.

شوهر خوب باید بتواند بپذیرد که همیشه تقصیر او است زیرا تا جایی که به زنان مربوط است آنها هرگز اشتباه نمی‌کنند!

۹. ترجیح شوهر خوب در زندگی باید خانواده باشد اما نباید رفتاری خسته‌کننده داشته باشد.

این نکته مهم است که شما باید دوستانی داشته باشید برای زمانی که او می‌خواهد به میهمانی برود. اما صبح روز بعد، باید دوباره یک مرد خانواده باشید. و شما همیشه باید در دسترس باشید زمانی که دوستان او سرشان گرم کار خودشان است.
۱۰. او باید حس شوخ‌طبعی داشته باشد.

حس شوخ‌طبعی شما خوب است اگر که همسرتان بتواند متوجه حرف‌های شما بشود. زنان هرگز در مورد چیزی که واقعا برای‌شان بامزه است، اتفاق نظر ندارند اما جوک‌های نامناسب قطعا جایی در این میان نخواهند داشت.

۱۱. شوهر خوب باید یک پدر خوب باشد.

تنها بازی با بچه‌ها و توله سگ‌ها در پارک کافی نیست. شما باید مهارت‌های مورد نیاز را برای پدر بودن داشته باشید مثلا این‌که بدانید چگونه باید پوشک بچه را عوض کنید، یا شب‌ها که وقت آوازخوانی کودک فرا می‌رسد، بیدار بمانید.

۱۲. شوهر خوب دست به خرج کردنش باید خوب باشد!

شوهر خوب و مرد سخاوتمندی هستید تا زمانی که برای او ولخرجی می‌کنید. درست لحظه‌ای که برای خودتان پول خرج کنید، خودخواه می‌شوید و به لحاظ مالی اصلا عاقل نیستید!

۱۳. شوهر خوب باید همواره مراقب شما باشد.

نکته ی مهم این است که مراقبت کردن می‌تواند هر معنایی داشته باشد از نگه داشتن دست او زمانی که ناراحت است گرفته تا به قتل رساندن رییس‌اش زمانی که روز سختی را برای او ساخته است! این موضوع کاملا به برداشت و تفسیر خود زن بستگی دارد.

۱۴. شوهر خوب باید از همسرش محافظت کند ولی روی او سلطه نداشته باشد.

مورد شماره 14 اساسا بدان معنی است که شما باید آماده باشید تا در حلقه‌ی چند مرد بد گرفتار شوید و حال آنها را بگیرید اگر که حرف بدی به همسرتان زده باشند. اما اگر بخواهد با همکار یا همکلاسی سابقش که یک آقاست ملاقات کند، نباید برای‌تان مهم باشد زیرا آنها اکنون فقط با هم دوست هستند.

۱۵. شوهر خوب باید بتواند با پدرزنش کنار بیاید.

جالب است که پدرها معمولا هرگز پسری را که عاشق دخترشان می‌شود دوست ندارند. و اگر مجبور هستید از سوی پدرش مورد تایید قرار بگیرید، خودتان هم باید با همسرتان مانند یک دختر کوچولو رفتار کنید.

۱۶. شوهر خوب باید از زندگی حرفه‌ای همسرش و همین‌طور امور مالی او حمایت کند.

اگر می خواهید یک شوهر خوب باشید باید یک مرد روشن فکر باشید که از تصمیمات شغلی همسرتان پشتیبانی می‌کنید. و در صورتی که او از حرفه‌اش خسته می‌شود، شما همچنین باید مایل باشید از او حمایت کنید.

۱۷. شوهر خوب باید جاه‌طلب باشد، اما نه بی‌رحم و سنگدل.

بیشتر زنان می‌خواهند شوهران‌شان بلندپرواز باشند، اما تنها در صورتی که بتوانند ساعت ۸ شب به خانه برگردند. اگر مجبور هستید که شب‌های زیادی را تا دیروقت کار کنید و نمی‌توانید به جشن تولد دوستش خودتان را برسانید، پس شما سرد و بی‌رحم هستید.

۱۸. شوهر خوب باید رمانتیک باشد.

مهم ترین موضوع این است که حتی بزرگ‌ترین آثاری که در طول تاریخ در رابطه با عشق و عاشقی نوشته‌اند، قادر به توضیح ایده‌های پیچیده‌ی یک زن درباره‌ی عشق نیستند، بنابراین حتی برای رسیدن به آن نقطه تلاش هم نکنید. کافی است به طور مرتب به او گل و شکلات بدهید چرا که از قدیم‌الایام معنای عشق و عاشقی و رمانتیک بودن همین بوده‌است!

۱۹. شوهر خوب باید یک شنونده‌ی خوب باشد.

مهم تریم کاری که باید بکنید پس از شوهر خوب شدن، این است که به حرف‌های او گوش بدهید. بنابراین مهم است که شما مهارت‌های لازم را برای یک شنونده‌ی خوب بودن، داشته باشید.

۲۰. شوهر خوب باید متفاوت باشد.

شما برای شوهر خوب بودن  باید دارای ویژگی‌های منحصر به فرد شخصیتی خودتان نیز باشید تا زنان را تحت تأثیر قرار بدهید. یالا پسرا! به هر حال باید کمی هم خلاقیت از خودتان نشان بدهید!

منبع: boldsky

 

مجله اینترنتی نوروزانه ارائه‌دهنده‌ی انواع مقالات مشاوره و روانشناسی

طراحی ، توسعه و پشتیبانی : گروه نرم افزاری آیدین

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و روانشناسی

رازهای زندگی همسران خوشبخت بدست آمده از مطالعه 80000 زوج

منتشر شده

در

همسران خوشبخت

همسران خوشبخت به راستی چه همسرانی هستند؟ آن هایی که هرگز با یکدیگر مشاجره نمی کنند؟ در این مقاله رازهایی شگفت انگیز و کاملا علمی با استفاده از آمار و ارقام جالب برایتان آورده ایم. آیا شما و همسرتان حقیقتا خوشبخت هستید؟ (بیشتر…)

ادامه مطلب

مشاوره و روانشناسی

نقش خانواده در تبیین آموزش جنسی صحیح به کودکان و نوجوانان

منتشر شده

در

آموزش جنسی صحیح

آموزش جنسی صحیح، موضوعی است که این روزها به علت حوادث تلخ اخیر بسیار مورد بحث می باشد، بنابراین برآن شدیم تا مقاله ای تحت عنوان نقش خانواده در تبیین آموزش جنسی صحیح به کودکان و نوجوانان را برای شما گردآوری نماییم. (بیشتر…)

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها